Wyśpiewana II nagroda!

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych uzdolnionych wokalnie i muzycznie uczennic klas piątych! Duet w składzie: Justyna Pięta z kl. Va oraz Julia Kras z kl.Vb zdobył w swej kategorii II nagrodę w XXIX Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” – Kolędy Podkarpacia, organizowanym przez JDK w Jaśle. Konkurs, o charakterze międzywojewódzkim, jest bardzo wymagający, ponieważ preferowane są w nim solowe i zespołowe wykonania tradycyjnych kolęd i pastorałek a’cappella lub w prostych aranżacjach instrumentalnych, zwłaszcza zawartych w zbiorach „Kolędy Podkarpacia”, autorstwa Bartosza Gałązki. W tym roku przygotowałam z uczennicami dwugłosową wersję kolędy „A cóż z tą Dzieciną” z  akompaniamentem skrzypiec. Piękne wykonanie kolędy spodobało się profesjonalnemu Jury, które przyznało naszym wokalistkom II nagrodę. Uczennice wystąpiły podczas koncertu laureatów, który odbył się w dniu 13 stycznia 2024r. w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle. Otrzymały wtedy również pamiątkową statuetkę anioła, dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Gratulacje!

Agata Delikat