Konkurs Czytelniczy „Poznaj świat Narnii”

„Opowieści z Narnii”  to bestsellerowa seria książek dla dzieci i młodzieży uważana za klasykę literatury autorstwa C. S. Lewisa. "Lew, Czarownica i stara szafa” to pierwsza część serii. To początek przygód czwórki rodzeństwa, którzy tajemnym przejściem dostają się do świata Narnii, zniewolonego mocą złej Czarownicy. Czy ocalą Narnię?

Wielu młodych czytelników pragnąc poznać losy odważnych bohaterów sięgnęło po lekturę i przystąpiło do konkursu „Poznaj świat Narnii”, który odbył się 15 stycznia 2024 roku.

Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Agata Delikat, która powitała wszystkich bardzo serdecznie. Pochwaliła uczniów za aktywność czytelniczą oraz udział w konkursie i życzyła powodzenia.

17 uczniów z klas IV- VI walczyło o tytuł laureata.

Laureatami zostali:

I miejsce – Julia Węgrzyn – kl.Vb

II miejsce – Zofia Matysik – kl.IVb, Miłosz Nawracaj – kl.VIb

III miejsce – Julia Gajda – kl. IVb

Wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a laureaci wyróżnieni zostali nagrodami książkowymi. Gratulujemy zwycięstwa i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

Elżbieta Fundakowska

Anna Madejczyk