Sukces Aleksandry i Doroty w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej ,,Ptak - mój przyjaciel”

W dniu 21 grudnia 2023r. odbyło się ogłoszenie wyników IX edycji internetowego konkursu wiedzy przyrodniczej ,,Ptak – mój przyjaciel” zorganizowanego przez MDK Jasło. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych w kategoriach klas VII- VIII oraz ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego. Konkurs miał charakter dwuetapowy i polegał na rozwiązaniu w jak najkrótszym czasie testu, który ukazał się na stronie internetowej MDK w dniu 12 grudnia 2023r. Uczestnicy z najlepszymi wynikami zakwalifikowali się do drugiego etapu i ponownie rozwiązywali test tego samego dnia. Pytania konkursowe dotyczyły wiedzy przyrodniczej, turystycznej i ornitologicznej z uwzględnieniem ochrony przyrody na terenie powiatu jasielskiego i Beskidu Niskiego.

W konkursie uczestniczyło 108 osób - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, 21 z nich zostało wyróżnionych i otrzymali oni dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których uroczyste rozdanie odbyło się 17.01.2024r. w MDK w Jaśle. W rywalizacji szkół podstawowych klas VII-VIII  pierwsze  miejsce zajęła: Aleksandra Czopor z klasy 7a, natomiast miejsce drugie Dorota Łaska z klasy 8b. Uczennice otrzymały atrakcyjne nagrody; tablet graficzny i smartwatch.

W rywalizacji szkół podstawowych klas VII-VIII – wzięło udział 10  uczniów naszej szkoły. Z klasy 7a byli to: Alicja Niezgoda, Julia Klimczak, Magdalena Tusińska, a z  klasy 8a: Milena Woch, Maja Pogorzelska, Nikola Kawalec, Nadia Mikoś, Zofia Wojdyła, Emil Nawracaj, Oliwia Marcisz,

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Bochnia – Tomasik