Karnawał 2024

„A w karnawale, a w karnawale!

To wszyscy w głowach mają bale.

A na tych balach, a na tych balach,

To nikt na nudę nie pozwala.”

Tegoroczny okres karnawałowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach trwał dłużej niż zwykle, bowiem w dniach od 08.01. do 12.01.2024r., uczniowie klas I – VIII przebierali się każdego dnia w różne postacie i style modowe, a także za sławne osoby. Pierwszego dnia, klasy po wcześniejszym wyborze kolorów, przychodziły ubrane w wyznaczonych barwach. Drugiego dnia przeistaczały się w sławne osoby, między innymi w Roksanę Węgiel, Igę Świątek, Magdę Gessler, piłkarzy i raperów. W trzecim dniu zagościł styl lat osiemdziesiątych. Czwartego dnia uczniowie wcielili się w postacie z bajek. Na korytarzach szkolnych mogliśmy zobaczyć: Alvina i wiewiórki, Sponge Boba, Wednesday, Frozen, Strażaka Sama, Czerwonego Kapturka, Pippi, Jasminę i czarne koty. Furorę zrobił niewątpliwie piąty dzień, w którym uczniowe wykazali się inwencją twórczą tworząc niepowtarzalne i oryginalne fryzury.

Uwieńczeniem tygodnia karnawałowego był bal, który odbył się 25 stycznia 2024 roku. W godzinach przedpołudniowych bawili się młodsi, a wieczorem uczniowie klas IV- VIII.

Na balu karnawałowym wyśmienicie bawili się uczniowie klas I-III. Były tańce, pląsy, wygibasy, konkursy i ubaw po pachy. Uczniowie zaprezentowali ciekawe przebrania. Można było spotkać Batmana, Supermena, strażaków, policjantów, królewny, księżniczki, wróżki, czarodziejki, youtuberki, piłkarzy oraz postacie z Harrego Pottera i Minecrafta.

O odpowiedni klimat i dobrą zabawę zadbała pani animator serwując najpopularniejsze hity tego sezonu i układy taneczne zachęcając tym samym dzieci do wspólnej zabawy. Pomagały jej uczennice z Samorządu Uczniowskiego, które wspólnie bawiły się z dziećmi i każdemu chętnemu wyczarowywały zwierzątka z kolorowych balonów.

Słodki poczęstunek zapewniła dla wszystkich bawiących się Rada Rodziców. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości małym i dużym, a to było głównym celem zarówno tygodnia karnawałowego jak i balu.

Opiekunowie SU:

Dorota Kita