Wyróżnienie dla Arona Reczka z klasy II „b” w IV Ogólnopolskim Konkursie Historyczno – Genealogicznym „Poszukiwacze Przodków”

Z dumą ogłaszamy, że Aron Reczek z klasy II „b” zdobył wyróżnienie w  Ogólnopolskim Konkursie Historyczno – Genealogicznym „Poszukiwacze Przodków”!

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania historią swojej rodziny, regionu, kraju oraz świata, rozwijanie zainteresowań poszukiwaniami genealogicznymi oraz popularyzacja wiedzy na temat archiwów i pracy z materiałami archiwalnymi. Konkurs polegał na wykonaniu  drzewa genealogicznego swojej rodziny ukazującego minimum 4 pokolenia wstecz, licząc jako jedno z nich pokolenie autora. Aron w swojej pracy przedstawił 6 pokoleń. Wykazał się przy tym szczególną  umiejętnością w zakresie poszukiwania, gromadzenia i wykorzystywania informacji z różnych źródeł. Jego wiedza na temat swoich przodków, historii swojej rodziny jest naprawdę imponująca. Duże podziękowania należą się również mamie Arona, która pomagała i wspierała go w wykonaniu tego zadania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji historycznych.

Opiekun: Bogusława Madej