Szkolny Konkurs Matematyczny SUDOKU

W tym roku szkolnym po raz pierwszy mieliśmy przyjemność zorganizować matematyczny konkurs Sudoku, który miał na celu promowanie kreatywności i umiejętności naszych uczniów.

Konkurs odbył się 28 lutego 2024 roku. Ogółem w konkursie wzięło udział 31 uczniów, prezentujących różnorodne umiejętności. Należy podkreślić wysoki poziom zaangażowania wszystkich uczestników.

Startujący w konkursie uczestnicy mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności matematyczne i logiczne, rozwiązując łamigłówki Sudoku o rosnącym stopniu trudności. Zadania wymagały nie tylko sprytu matematycznego, ale także spostrzegawczości i zręczności w manipulacji cyframi. W czasie trwania konkursu panowała atmosfera skupienia i emocji.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych dla uczniów klas IV-V oraz klas VI – VIII.

W kategorii klas IV – V najwyższe wyniki uzyskali:

• Zofia Matysik – kl. IV b – 48 pkt. – I miejsce
  • Emilia Wojdyła – V b – 40 pkt. – II miejsce
  • Marcel Stasiowski – kl. V a – 31 pkt. – III miejsce

W kategorii klas VI – VIII najwyższe wyniki uzyskali:

• Milena Woch – kl. VIII a – 42 pkt. – I miejsce
  • Szymon Madejczyk – kl. VII a – 41 pkt. – II miejsce
  •  Bartosz Madejczyk – kl. VII b – 41 pkt.  – II miejsce
  • Julia Klimczak – kl. VII a – 3 pkt. – III miejsce

Mistrzem SUDOKU naszej szkoły została Zofia Matysik, która zdobyła największą liczbę punktów w obu kategoriach. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Wasze osiągnięcia są niezwykle inspirujące. Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłych edycjach tego wydarzenia  oraz innych konkursach organizowanych w naszej szkole i nie tylko.

Elżbieta Dziedzic

Lucyna Nocek