Wyjazd na spektakl muzyczny do Dębicy

27.02.2024 r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich udali się do Dębicy na spektakl muzyczny pt. „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Historia dziewczynki o imieniu Aurelia przybliżyła dzieciom skutki nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych i Internetu. Twórcy przedstawienia zwrócili również uwagę młodych widzów na ekosystem w oceanie i jego zanieczyszczanie przez ludzi. Dzieci miały okazję pogłębić wiedzę na temat zwierząt zamieszkujących oceaniczne głębiny.

Uczniowie z uwagą śledzili losy bohaterki i chętnie włączali się do wspólnego śpiewu, tańca oraz udzielali odpowiedzi na zagadki. Historia Aurelki uświadomiła dzieciom, jak łatwo uzależnić się od telefonu i gier komputerowych. Spektakl przypomniał również, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa przyjaźń i czynienie dobra.

Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, piękne kostiumy, piosenki, ciekawa scenografia i profilaktyczny charakter dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń.

Agnieszka Madejczyk

Małgorzata Przewoźnik