Trening na wirtualnej strzelnicy

Dnia 4 marca 2024r. uczniowie  klas ósmych uczestniczyli w treningu strzeleckim na wirtualnej strzelnicy w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach. Zajęcia te odbywały się w Systemie Szkolno-Treningowym „Pojedynek” w ramach rozszerzonego programu Edukacji dla Bezpieczeństwa.

Zajęcia bardzo profesjonalnie prowadził nauczyciel – instruktor Pan Artur Gałuszka z pomocą starszych uczniów Klasy Mundurowej LO. Szkolenie strzeleckie składało się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części uczniowie poznali budowę broni, zasady bezpiecznego posługiwania się bronią oraz postawę strzelecką. W drugiej części uczniowie nauczyli się zgrywać przyrządy celownicze, regulować oddech oraz ściągać język spustowy. Po wstępnym szkoleniu uczniowie oddali kilkanaście serii strzałów z pistoletu Glock19 i karabinu M4A1 do wyznaczonych celów.

Zajęcia te cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem wśród naszych ósmoklasistów,  którzy na strzelnicy wykazywali się wielką aktywnością i skutecznością działania.

Dziękujemy bardzo Dyrekcji LO w Kołaczycach oraz osobom nadzorującym trening za możliwość wzięcia udziału w praktycznej formie szkolenia strzeleckiego.

Iwona Kazecka