,,Między nami kobietkami" – spotkanie profilaktyczne dla dziewcząt klas szóstych i siódmych

27 lutego 2024 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne dla dziewcząt klas szóstych i siódmych. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez naszą szkołę od kilku lat programu „Między nami kobietkami.” Spotkanie poprowadziła Pani Barbara Zapała, która jest wykwalifikowaną  Prelegentką Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble.

Celem programu jest zwrócenie uwagi dziewcząt na problemy okresu dojrzewania, zmiany fizyczne jakie zachodzą w ich ciele, ale przede wszystkim na zmiany, jakie zachodzą w ich psychice. Dziewczęta w tym wieku nie tylko zauważają, że zmieniają się proporcje ich ciała, ale też doświadczają nieznanych im dotąd emocji i uczuć, mają problemy z „huśtawką” nastrojów. Często dziewczynki wstydzą się lub nie mają odwagi porozmawiać o swoich problemach z dorosłymi lub też po prostu nie wiedzą jak taką rozmowę zacząć.

Pani Barbara Zapała, z którą od lat współpracujemy, w sposób bardzo fachowy, a jednocześnie przystępny dla młodych słuchaczek wyjaśniła najczęstsze problemy okresu dojrzewania oraz udzieliła cennych wskazówek jak dziewczynki powinny sobie radzić w trudnych sytuacjach. Uczennice podczas prelekcji otrzymały broszurki edukacyjne dla nich i dla rodziców, jak również próbki produktów firmy Always.

Alicja Bochnia - Tomasik