Giełda Szkół Powiatu Jasielskiego

11 kwietnia 2024 roku uczniowie klas ósmych uczestniczyli w  Giełdzie Szkół i Dniach Otwartych Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle. W akcji promocyjnej uczestniczyły szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu jasielskiego tj.: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach,  Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespół Szkół nr 3 w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, a także szkoły prowadzone przez stowarzyszenia Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie oraz Zespół Szkół w Trzcinicy. Każda ze szkół starała się zareklamować i przekazać jak najwięcej informacji o kierunkach, na jakie będzie prowadziła nabór w roku szkolnym 2024/2025. Ósmoklasiści mieli szansę dowiedzieć się szczegółów na temat danej szkoły. W dostępnych na miejscu stoiskach można było obejrzeć pracę drukarek 3D, spróbować swoich sił w symulatorze jazdy, zapoznać się z urządzeniami elektrotechnicznymi lub bronią prezentowaną przez profile mundurowe. Nie zabrakło także wspaniałych wypieków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Zainteresowani mogli zabrać ze sobą ulotki zawierające szczegółowe informacje o proponowanych kierunkach kształcenia. Po Giełdzie Szkół młodzież Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle przygotowała dla odwiedzających pokazy w salach: logistycznej, mechatronicznej, robotycznej chemicznej i kelnerskiej.

Drugą szkołą, z którego zaproszenia skorzystaliśmy był Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz porozmawiać z uczniami. Zostali oprowadzeni po szkole, gdzie oglądali prezentacje przygotowane przez uczniów uczących się na poszczególnych kierunkach.

Oferta szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny jest bogata i mamy nadzieję, że każdy z naszych uczniów znajdzie swój kierunek kształcenia. Życzymy uczniom klas ósmych trafnego wyboru dalszej drogi edukacji. Mamy nadzieję, że wybrana przez nich szkoła spełni ich oczekiwania oraz umożliwi dalszy rozwój.

Agnieszka Paja

Danuta Biernacka