Wizyta „młodych” muzyków w zerówce

Jedną z ostatnich tematyk w zerówce była ”Muzyka wokół nas”. Dlatego dzieci miały wielką przyjemność gościć na swoich zajęciach trzy wyjątkowe osoby, a byli to uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają do Szkoły Muzycznej w Jaśle. Dzięki uprzejmości Justyny, Przemka oraz Zosi przedszkolaki miały możliwość zobaczyć, dotknąć oraz posłuchać instrumentów takich jak skrzypce, trąbka oraz saksofon. Celem tych zajęć było rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do muzyki oraz poznania budowy instrumentów. Jednocześnie goście opowiedzieli, jakich wyborów, wyrzeczeń muszą oni dokonywać, aby rozwijać swoją pasję swoje hobby.

Dzieci miały możliwość nie tylko dotknąć instrumentów, ale również zabawić się, w „Jaka to melodia”. Spotkane przebiegło w bardzo milej i przyjaznej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy.

Beata Chajec

Jolanta Piekarz