Kolejny duży sukces naszej uczennicy w XX edycji Konkursu Języka Angielskiego English PASS-PORT

Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Konkurs adresowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych zainteresowanych pogłębianiem i sprawdzeniem swojej wiedzy z zakresu języka angielskiego.

Celem Konkursu było popularyzowanie języka angielskiego jako medium niezbędnego do komunikacji w krajach całego świata, zachęcanie do rozwijania uzdolnień językowych i współzawodnictwa oraz umożliwienie zainteresowanym uczniom sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego na poziomie B2.

Konkurs był dwuetapowy i obejmował eliminacje szkolne, w których wzięły udział dwie uczennice, Nadia Mikoś z kl. VIIIa i Zofia Wojdyła z kl. VIIIb. Do  etapu finałowego, który odbył się  w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle zakwalifikowała się tylko Zofia Wojdyła i odniosła tam  bardzo duży sukces, zajmując V miejsce i tytuł Laureata.

Teresa Biernacka