Konkurs literacko - plastyczny "Maria Skłodowska-Curie - Geniusz i obsesja" pod hasłem: „Silna kobieta to ta, która wie, czego chce"

11 kwietnia  w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach został rozstrzygnięty konkurs literacko - plastyczny "Maria Skłodowska-Curie - Geniusz i obsesja" pod hasłem: „Silna kobieta to ta, która wie, czego chce." Celem konkursu było zapoznanie uczniów z biografią Marii Skłodowskiej–Curie, popularyzacja jej osiągnięć naukowych, szerzenie wiedzy na temat polskiej noblistki, rozwijanie zainteresowań młodzieży przedmiotami ścisłymi, kształtowanie postaw twórczych wśród młodzieży oraz odkrywanie młodych talentów.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych powiatu jasielskiego oraz gminy Brzostek. Maja Pogorzelska, uczennica klasy VIII a, zdobyła wyróżnienie  w kategorii literackiej. Napisała rozprawkę o dokonaniach noblistki, w której udowodniła, że „Silna kobieta to ta, która wie, czego chce.”

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach. Serdeczne gratulacje!

Jadwiga Żółtek