II debata „Edukacja na rozdrożu” - w trosce o polskie dzieci i młodzież

10 kwietnia 2024r. w Warszawie odbyła się  II debata na temat „ Edukacja na rozdrożu” - w trosce o polskie dzieci i młodzież. Psycholog szkolny Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach uczestniczył w tym wydarzeniu.

Była to debata ekspercka na temat problemów psychicznych i emocjonalnych dzieci i młodzieży w polskim systemie oświaty. Celem tego spotkania było rozpoznanie przyczyn problemów emocjonalnych dzieci i młodzieży oraz zdefiniowanie sposobów ich rozwiązania. Rozmawiano o przyczynach i skutkach chorób psychicznych, prób samobójczych i samobójstw dzieci i młodzieży, o tym  dlaczego dzieci i młodzież nie radzą sobie z emocjami. Poruszono także temat zagrożeń ze strony technologii cyfrowej i sztucznej inteligencji.

Wnioski z debaty zostaną przekazane gremiom odpowiedzialnym za kreowanie polityki oświatowej naszego państwa, w tym Prezydentowi RP, Sejmowej Komisji Edukacji, Senatowi, MEN, kuratorom,  dyrektorom szkół, samorządom.

Na spotkanie zostali zaproszeni: urzędnicy państwowi, parlamentarzyści, członkowie struktur pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń, związków zawodowych, nauczyciele, rodzice, opiekunowie i wszyscy ludzie, którym na sercu leży dobro polskich dzieci i młodzieży.

Beata Witalis