Wizyta przedszkolaków z oddziałów 0 „a” i 0 „b” w Ośrodku Zdrowia w Brzyskach

„Kiedy boli brzuszek, czy mały paluszek jest na to jedyna rada – niech to lekarz zbada. Gdy panuje grypka, w gardle siedzi chrypka, gdy się czuję chora – idę do doktora”

Każdy z nas wie, że zdrowie to najważniejsza rzecz w życiu. Dlatego promocja zdrowia stanowi istotny element działań podejmowanych przez przedszkole. W związku z tym przedszkolaki z oddziałów 0 „a” i 0 „b” wyruszyły spacerkiem do ośrodka zdrowia, gdzie bardzo serdecznie zostały przywitane przez Panie pielęgniarki.

Pani pielęgniarka zapoznała dzieci z przeznaczeniem pomieszczeń znajdujących
się na terenie ośrodka:

-        rejestracją,

-        punktem szczepień.

Dzieci mogły zobaczyć gabinet lekarza. Poznały także sprzęty i przyrządy, jakimi lekarze posługują się w swojej pracy. W gabinecie zabiegowym miały okazję zapoznać się z urządzeniem do EKG oraz USG.

Pani stomatolog oswoiła dzieci przed pierwszą wizytą u dentysty. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej. Zapoznały się z urządzeniami i narzędziami pracy potrzebnymi w leczeniu zębów.

Na końcu dzieci odwiedziły pokój pani księgowej, która w ciekawy i interesujący sposób opowiedziała im o swojej pracy.

Za możliwość odbycia niezwykle pouczającej wycieczki, a także za udostępnienie poszczególnych sal, jakie dzieci miały możliwość zobaczyć oraz za otrzymane słodycze, szczoteczki do zębów, naklejki i kolorowanki dziękujemy pani Dorocie Lis, pani doktor oraz całemu personelowi ośrodka, który służył swoją pomocą z uśmiechem na twarzy.

Jolanta Piekarz

Beata Chajec