I Jesienny Rajd Pieszy " Złoty Beskid "

27 września 2014r. dziewięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w rajdzie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Turystyki przez Klub Regionalistów, PCEN w Rzeszowie oraz Gminę Dębowiec.

Celem rajdu były:

• Popularyzacja krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej poprzez wędrowanie po atrakcyjnych szlakach Beskidu Niskiego,
  • Aktywny wypoczynek,
  • Poznawanie kultury mieszkańców Beskidu Niskiego,
  • Podziwianie osobliwości przyrodniczych terenu,
  • Integracja młodzieży – dzielenie się doświadczeniami.

"Rajdowcy" zwiedzili Bazylikę Najświętszej Maryi Panny z La Salette, Muzeum Narciarstwa im. S. Barabasza w Cieklinie, wędrowali szlakiem frontu wschodniego I wojny światowej, podziwiali pomnik przyrody „Diabli Kamień” oraz wybrali się na spacer do wodospadu na Foluszu.  Na zakończenie imprezy uczestnicy rajdu zasiedli przy wspólnym ognisku śpiewając turystyczne piosenki i kosztując smaczny bigos.

Uczestnicy rajdu:

1. Natalia Szczyrba,