Próbna ewakuacja szkoły !

Dnia 16 października 2014 roku odbyła się próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Podczas tej akcji mieli oni możliwość w praktyce zastosować wiedzę, jak należy postępować w przypadku zagrożenia pożarowego. Po sygnale dźwiękowym, który poprzedziła symulacja pożaru i zadymienia korytarzy,wszyscy sprawnie opuścili budynek szkoły, udając się na wyznaczone miejsce - boisko szkolne. Wszytko to działo się pod czujnym okiem  koordynatora akcji ewakuacyjnej druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach, pana Sławomira Madejczyka. Następnie uczniowie ustawili się w dwuszeregu, a nauczyciele i wychowawcy sprawdzili stan liczebny klas. Na zakończenie, druh Sławomir Madejczyk, uświadomił uczniom jakie zagrożenia wiążą się z pożarem w szkole i jak powinni się zachować, aby bezpiecznie opuścić budynek, a w razie konieczności pomóc sobie wzajemnie.

Strażakom dziękujemy za tę poglądową lekcję nt. bezpieczeństwa i mamy nadzieję, że pożar nigdy nie zagości w naszej szkole, a ewakuacja pozostanie tylko i wyłącznie próbą.

Wiesław Marcisz