Opowieść o Żydach polskich

W dniu 23 października 2014r. uczniowie klasy VI a, VI b i V a uczestniczyli w nowoczesnej lekcji historii na żywo pt. „ Opowieść o Żydach polskich ”. Lekcja transmitowana była przez Internet. W trakcie lekcji uczniowie prowadzeni  przez muzealnych edukatorów –  w przypadku szkół podstawowych byli to rówieśnicy naszych uczniów, przenieśli się do XVI – wiecznego Krakowa, stanęli pod ozdobnym sklepieniem XVII – wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Podsumowaniem tej ciekawej podróży w czasie były wywiady z przedstawicielami współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce.

Projekt „ Opowieść o Żydach polskich. Lekcja na żywo w każdej szkole  ” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej został przygotowany w związku z planowanym pod koniec października oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Jadwiga Żółtek, Wiesław Marcisz