Wycieczka do Filharmonii Podkarpackiej

29 października 2014 roku uczniowie klas III-VI wzięli udział w koncercie szkolnym w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z muzyką poważną w filharmonii.

Młodzi melomani wysłuchali Requiem d-moll KV626 W. A. Mozarta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej i Chóru Kantorei Sankt Barbara pod batutą Zbigniewa Gracy.

Dyrygent przedstawił solistów koncertu:

Anna Wierzbicka  - sopran

Katarzyna Krzyżanowska – mezzosopran

Tomasz Krzysiak – tenor

Andrzej Klimczak – bas

Następnie przybliżył tajemnicze okoliczności powstania utworu i wprowadził w atmosferę koncertu. Requiem pisał Mozart na łożu śmierci.

Po zakończeniu widowiska publiczność nagrodziła wykonawców brawami i owacjami na stojąco. Uczniowie przekonali się, że wyjazd do filharmonii to wspaniałe muzyczne przeżycie i z niecierpliwością oczekują kolejnego koncertu.

Elżbieta Fundakowska, Dorota Kita, Anna Madejczyk, Jadwiga Żółtek.