Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 Listopada to ważna data w życiu każdego Polaka. Ten dzień jest wspomnieniem chwili, gdy nasz kraj odzyskał niepodległość. Właśnie z tej okazji, 7 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewaliśmy Hymn Polski. Następnie najmłodsi wychowankowie z grupy 3 – 4 latków pod opieką p. Danuty Rak i p. Magdaleny Kuk, ubrani w stroje krakowskie i góralskie, zaśpiewali piosenkę oraz zatańczyli taniec „Zasiali górale”. Swoim występem wprawili w radość i podziw każdego widza. Kolejno wystąpili uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, przedstawiając scenkę okolicznościową. Mali aktorzy pod opieką p. Małgorzaty Wałczyk, wcielili się w postać koziołka z Poznania, warszawskiej syrenki, robotnika, hutnika, górnika, marynarza i krakowianki, by zaznaczyć, że Święto Niepodległości jest wspólnym świętem wszystkich.W następnej kolejności na scenę wkroczyli uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem p. Lucyny Nocek oraz I-III Gimnazjum, pod kierunkiem p. Urszuli Szczyrby, p. Edyty Żyguły – Matysik oraz p. Iwony Mikoś. Recytując wiersze wprowadzili widzów w zadumę i doniosłość tego święta. Całość opleciona była pieśniami patriotycznymi, które wykonały nasze szkolne chóry, pod kierunkiem p. Agaty Delikat. Na zakończenie głos zabrał p. dyrektor Wiesław Marcisz, który trafnie podsumował tę akademię, mówiąc, że Polska odzyskała wolność, ale ta wolność nie jest nam dana na stałe i trzeba o tym pamiętać i ją doceniać.

Danuta Rak, Lucyna Nocek, Małgorzata Wałczyk