Przedszkolaki dokarmiają ptaki

Jak co roku podczas zimy dzieci z oddziałów przedszkolnych SP w Brzyskach prowadzą akcję dokarmiania ptaków. W akcję włączył się tata Zuzi Gołąb (pan leśniczy) dostarczając do przedszkola specjalnie przygotowany pokarm dla skrzydlatych przyjaciół oraz tata Milenki Woch, który zbudował piękny karmnik. Dziękujemy tacie Milenki za poświęcony czas na wykonanie karmnika. Przedszkolaki dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Podczas akcji dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt. Przedszkolacy obserwowali zachowania ptaków – sprawiało im to wiele satysfakcji, że mogą im pomóc przetrwać zimę, czuły się potrzebne.

Jolanta Piekarz

Beata Chajec