Prezentacja multimedialna " Las w życiu człowieka "

W dniu 15 marca 2015r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w prezentacji multimedialnej pod hasłem "Las w życiu człowieka" opracowanej i przedstawionej przez pana Sławomira Czyżowicza, który jest pracownikiem Nadleśnictwa Kołaczyce - Lasy Państwowe.

Pan leśniczy przybliżył zagadnienia związane z lasem, jego budową, składem gatunkowym oraz rozmieszczeniem lasów w Polsce. Omówił też ważne funkcje lasu: społeczno-produkcyjną, ochronną i ekologiczną. W bardzo ciekawy sposób opowiedział o pracach wykonywanych w lesie w różnych porach roku. Uczniowie zobaczyli na zdjęciach różne gatunki zwierząt, mieli też możliwość zadawania pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Dziękujemy panu leśniczemu za bardzo ciekawe spotkanie.

Marta Rak