Internetowy Teatr TVP dla szkół - spektakl " Proszę słonia "

18.03.2015 r. uczniowie klas drugich i trzeciej obejrzeli spektakl „Proszę słonia”w reżyserii Arkadiusza Klucznika. To kolejne przedstawienie oglądane w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół. Tym razem nasi uczniowie poznali historię kilkuletniego chłopca, który jest najmniejszy w klasie i z tego powodu dokuczają mu rówieśnicy. Rodzice codziennie podają mu garść witamin „na rośnięcie”, które zamiast do buzi Pinia trafiają do trąby porcelanowego słonia. Zabawka zaczyna rosnąć, mówić, poruszać uszami i chodzić. Staje się największym porcelanowym słoniem na świecie, wzbudzając tym powszechne zainteresowanie.

Sztuka teatralna, która powstała w oparciu o utwór Ludwika Jerzego Kerna, opowiada o przyjaźni i wierności oraz pokazuje problem, z którym boryka się wielu uczniów w szkole.

Obsada:

Ma­te­usz Ka­liń­ski – SŁOŃ DO­MI­NIK

Kac­per Ku­biec – PINIO

Roma Droz­dów­na – MAMA

Bar­tosz Siwek – TATO

Maria Wą­siel – LADY GREJ­TEST

Ga­brie­la Ja­sku­ła / Ur­szu­la Pie­trzak - SE­KRE­TAR­KA

Bo­że­na Dra­gun – MRÓW­KA FUM­CIA

Kon­rad Biel – STRA­ŻAK; WE­SO­ŁY

Jacek Dra­gu­na – DY­REK­TOR ZOO; SMUT­NY

SĄ­SIE­DZI i OBY­WA­TE­LE MIA­STA – wszy­scy oraz Mi­rel­la Ro­go­za – Biel i Ilona Zgiet

Dorota Kita