Gminny Konkurs Czytelniczy " Mój baśniowy świat "

27 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Brzyskach odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy: „Mój baśniowy świat".

W zmaganiach o tytuł laureata walczyło dwunastu finalistów konkursów szkolnych z terenu naszej gminy: Błażkowej, Brzysk, Lipnicy Dolnej i Wróblowej. Warunkiem przystąpienia do konkursu było dokładne poznanie baśni Charles'a Perraulta: „Kopciuszek", „Śpiąca Królewna", „Kot w butach", „Paluszek", „Wróżki".

Uczniowie wykazali się dokładną znajomością baśni, o czym świadczyły wyniki prac konkursowych. Wszyscy zostali nagrodzeni. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Laureatami zostali:

I miejsce - Emilia Gustek - Szkoła Podstawowa w Brzyskach

II miejsce - Anna Szot - Zespół Szkół Społecznych w Lipnicy Dolnej

III miejsce - Gabriela Mroczek - Zespół Szkół w Wróblowej

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich na kolejną edycję za rok.

Anna Madejczyk

Małgorzata Przewoźnik