Człowiek przyjacielem Ziemi

W dniu 24 kwietnia 2015 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Ziemi. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy podziwiać już dzisiaj tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi. Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią  i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie.  Program artystyczny został przygotowany przez dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwali: mgr Agata Delikat, mgr Jolanta Piekarz, mgr Beata Chajec, mgr Marta Rak, mgr Piotr Wolak, mgr Tomasz Trznadel, mgr Małgorzata Przewoźnik, mgr Bogusława Madej, mgr Dorota Kita oraz mgr Alicja Tomasik i mgr Elżbieta Dziedzic.

Marta Rak