Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko”

Dnia 29 kwietnia w Szkole Podstawowej w Błażkowej odbył się  Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko”. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Niezgoda – kl. Ia, Magdalena Moskwa – kl. Ib, Emilia Gustek – kl. IIa, Jakub Kozubal – kl. IIb. Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia ważnego wydarzenia historycznego z dnia 3 maja 1791 roku, kiedy to król Stanisław August Poniatowski ogłosił pierwszą  w Europie i drugą na świecie Konstytucję.

Następnie młodzi artyści recytowali wiersze o Ojczyźnie. Uczeń naszej szkoły Jakub Kozubal zajął III miejsce. Wygłosił wiersz Władysława Bełzy „Kim będę?”. Konkurs zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak. Wręczył dzieciom nagrody książkowe, drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Agata Delikat

Anna Madejczyk