Konkurs międzyprzedszkolny „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, czyli co o zdrowiu wiedzą przedszkolaki

Dnia 28 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brzyskach odbył się drugi międzyprzedszkolny konkurs „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, czyli co o zdrowiu wiedzą przedszkolaki. W konkursie brało udział 4 drużyny z przedszkoli w Błażkowej, Lipnicy Dolnej, Wróblowej i Brzysk. Każda drużyna liczyła po 2 przedszkolaków. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Pani Agata Delikat, Pani Maria Kwaśny oraz gość specjalny higienistka szkolna, Pani Janina Nowak. Podczas konkursu panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera. Uczestnicy mieli odpowiedzieć na kilka pytań oraz wykonać przeróżne zadania sprawnościowe. Pytania i zadania nie sprawiały im wiele trudności, co można było zauważyć po uśmiechniętych twarzach.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Przedszkole z Lipnicy Dolnej

I miejsce – Przedszkole z Błażkowej

II miejsce – Przedszkole z Wróblowej

III miejsce – Przedszkole z Brzysk

Przedszkola otrzymały dyplomy i gry, a każdy uczestnik mały prezent. Oprócz nagród ufundowanych przez szkołę z Brzysk, wszyscy dostali również nagrody specjalnie przygotowane przez Panią Marię Kwaśny. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Dziękujemy za współudział przedszkoli z naszej gminy. Gratulujemy każdej drużynie.

Beata Chajec

Jolanta Piekarz