,, Jestem Polakiem, lat niewiele mam, ale wyznam szczerze, kocham ten mój kraj”

Dnia 5 maja 2015 r. dzieci z odziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami uczestniczyły w spotkaniu patriotycznym pod pomnikiem uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zrozumienie aspektu historycznego związanego ze świętem uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest dla dzieci w wieku przedszkolnym trudnym zadaniem.Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak w  prosty i zrozumiały sposób przybliżył dzieciom niektóre tematy historyczne. Wiadomości o symbolach narodowych oraz ich poszanowaniu przedstawił porucznik  Ryszard Karmelita reprezentujący Klub Żołnierzy Rezerwy w Jaśle. Dzieci  były świadkami podnoszenia flagi na maszt  połączonego z odśpiewaniem  hymnu narodowego. Trzymając w rękach biało – czerwone chorągiewki pokazały przywiązanie do barw narodowych. W spotkaniu uczestniczyli także strażacy OSP w Brzyskach oraz sołtys wsi Brzyska.

Spotkanie było atrakcyjną lekcją historii i patriotyzmu dla przedszkolaków.

Danuta  Rak