Warsztaty z pierwszej pomocy

W domu, w drodze ze szkoły, na wycieczce czy w czasie zabawy na podwórku można się znaleźć w niebezpiecznych sytuacjach. Warto wiedzieć jak ich uniknąć oraz na czym polega pierwsza pomoc. Ważne jest, aby w takich wypadkach szybko ocenić zagrożenie i odpowiednio się zachować. Stąd zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów kl. IV, które przeprowadził p. Piotr Wojdyła – strażak Państwowej Straży Pożarnej jak również członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Uczniowie instruowani przez p. Piotra mieli możliwość poćwiczyć umiejętność udzielania pierwszej pomocy w omdleniach, zadławieniu, skaleczeniu oraz usztywnianiu złamanych i skręconych kończyn. W trakcie pogadanki zostały utrwalone zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz ważne numery alarmowe. Serdecznie dziękujemy p. Piotrowi Wojdyle za przeprowadzenie tak ważnej i pouczającej lekcji.

Marta Rak, Małgorzata Wałczyk