W czasie suszy szosa sucha, czyli łamańce językowe

14 maja bieżącego roku 6 uczennic naszej szkoły, Natalia Niezgoda /Ia/, Oliwia Rakoczy /Ia/, Kinga Czech /Ib/, Paulina Wypasek /IIa/, Kamila Krajewska /IIa, Magdalena Madejczyk /IIb/ wzięło udział w Gminnym Przeglądzie Logopedycznym ,,Pięknie mówię”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Błażkowej. Celem przeglądu było wzbogacenie słownictwa i umiejętności wypowiedzi, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz  inspiracja do zabawy słowem.

Uczestnicy przeglądu najpierw prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, prezentując wybrane wierszyki logopedyczne. Następnie zmagali się z łamańcami językowymi i zagadkami słuchowymi.

Zadania, które stały przed uczestnikami przeglądu, nie były łatwe, ale sprawiały uczniom radość. Z przyjemnością można było posłuchać, jak uczniowie radzili sobie z łamańcami językowymi i zagadkami.

Gminny Przegląd Logopedyczny zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Brzyska, pan Rafał Papciak. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze.

Maria Laskowska

Małgorzata Przewoźnik