Dzień Mamy i Taty 2015 / oddziały przedszkolne /

… Z nikim nie jest tak beztrosko i radośnie, jak z rodzicami. Z mamą i tatą można przemierzać świat i odkrywać nowe horyzonty. Nikt też lepiej nie pocieszy w chwilach smutku i nie przegoni strachów przed snem. Rodzice są najlepszymi przyjaciółmi dla swych pociech, niezastąpionymi w każdej sytuacji…

We wtorek 26 maja 2015r o godz. 900 przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci w ten sposób chciały podziękować swoim najbliższym za miłość, troskę i trud włożony w ich wychowanie.

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Wiesław Marcisz, który przywitał pana wójta  Rafała Papciaka i wszystkich zebranych. Najcieplejsze słowa powitania skierował jednak do przybyłych rodziców, wśród których zdecydowanie dominowały mamy, choć w sali można było zobaczyć także kilkunastu ojców. Następnie głos zabrał pan wójt, który podkreślił jak ważną rolę w życiu rodzinnym odgrywa każda mama i każdy ojciec.

Sala gimnastyczna stała się sceną, na której mali artyści ubrani w odświętne stroje zaprezentowali bogaty program artystyczny. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy i piosenek. Największe  emocje towarzyszyły rodzicom podczas prezentacji tańców ( krakowiaka, trojaka, szota oraz chocolate) wywołując na twarzach uśmiech, wzruszenie i dumę z pociech.

Po oficjalniej części dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły najbliższych na słodki poczęstunek. Całusom i uściskom nie było końca.

Spotkanie w tak rodzinnym gronie było dla nas wszystkich piękną lekcją życia; lekcją wdzięczności, dobroci, która sprawia, że miłość przestaje być pustym słowem.

Jolanta Piekarz

Kazimiera Gadzała