Przedstawienie „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu klasy II „b”

W dniach 26 i 27.05.2015r. odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Brzydkie kaczątko” przygotowane przez klasę II „b”. Swoje umiejętności aktorskie uczniowie prezentowali przed swoimi mamami z okazji ich święta. Następnego dnia na przedstawienie zaproszone zostały przedszkolaki oraz koledzy i koleżanki z klas I-III.

Piękna opowieść o losach tytułowego, brzydkiego kaczątka, wyśmiewanego przez innych, bardzo się wszystkim spodobała. Jednocześnie mali aktorzy starali się przekazać prawdę o tym, że nie należy nigdy śmiać się z innych, tylko dlatego, że inaczej wyglądają. Ważniejsze jest posiadanie dobrego serca.

Drugoklasiści, kolejny już raz,  wspaniale odgrywali swoje role. I tak w roli brzydkiego kaczątka wystąpiła Magdalena Madejczyk, mama kaczka to Katarzyna Piekarz. Kaczątkami były: Ewa Szukała, Julita Rak, Dominik Czech. Julia Wałczyk i Karolina Materowska to kury, a Jakub Kozubal prezentował się jako kogut. Staruszka to Anna Bodek, kot – Wiktor Bokota, gospodarz – Miłosz Płocic, gęsi – Martyna Madejczyk i Sylwia Słabik. Narratorami były Anita Reczek oraz Natalia Niezgoda. Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie barwnych strojów i pięknej dekoracji. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy chętnie i aktywnie włączają się  w nasze działania.

Występ małych aktorów bardzo się wszystkim podobał a rodzicom dostarczył niezapomnianych wrażeń.

http://youtu.be/nsOgqOaxSUE - Brzydkie kaczątko - kl. II b

Bogusława Madej