„Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki” - wyróżnienie dla Julii

W dniu 01.06.2015r., na Rynku w Pilźnie odbyła się impreza plenerowa „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki” zorganizowana przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Podczas imprezy odbywały się: występy artystyczne i wokalne, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży z udziałem artystów z teatru ulicznego obejmujące m. in.: pokazy i mini warsztaty sztuki cyrkowej, puszczanie baniek mydlanych, pantomimę, klaunadę, chodzenie na szczudłach, naukę praw fizyki poprzez instalacje zabawek konstrukcyjnych, warsztaty plastyczne, prezentację zasad działania baterii słonecznych, wypuszczenie w niebo baloników.  „Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. W ramach „słonecznego wydarzenia” realizowana jest akcja edukacyjna skierowana w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 20 gmin należących do Związku. Akcja obejmowała: „bieg po słońce”, pokazy solarne, quizy, gry i zabawy oraz konkursy plastyczne. W jednym z konkursów wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Patrycja Lisowska z kl.IVb oraz Julia Nowak z kl.Vb. Praca Julii zdobyła wyróżnienie, a Julia wraz z opiekunem została zaproszona do udziału w w/w wydarzeniu. W czasie imprezy nagrodzeni uczniowie wykonywali pastelami olejowymi prace plastyczne o tematyce ekologicznej, a także brali udział w quizie dotyczącym źródeł odnawialnych. Następnie odbyło się wręczenie cennych nagród przez Zarząd Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Gratulujemy!

Agata Delikat