Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

W dniu 10 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka do Wieliczki i Krakowa, w której uczestniczyło 45 uczniów z klasy I a, I b, II a, II b i IV b wraz  z opiekunami.

W Wieliczce uczniowie zwiedzali kopalnię soli, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami podziwiali komory, kaplice, podziemne jezioro oraz rekonstrukcję starych urządzeń służących do wydobywania soli. Ogromne wrażenie wywarła na nich Kaplica Świętej Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i rzeźbami wykonanymi z soli przez górników. Obejrzeli nowoczesną ekspozycję multimedialną i film w wersji 5D.

Następnym punktem wycieczki był Krakowski Ogród Zoologiczny. Uczniowie zobaczyli wiele gatunków zwierząt, z których większość zagrożona jest wyginięciem.  Dzięki pani przewodnik zapoznali się z historią miasta Krakowa, wieloma zabytkami o wielkiej randze artystycznej i historycznej oraz mogli poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Podczas zwiedzania Wzgórza Wawelskiego podziwiali dziedziniec na Zamku Królewskim oraz Katedrę Wawelską – symbol dumy i świetności dawnych czasów. Zwiedzili też Smoczą Jamę, a po wyjściu z niej podziwiali Smoka Wawelskiego. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda w Brzesku.

Wycieczka była ciekawa i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Małgorzata Przewoźnik

Krystyna Maculak