IX Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

W dniu 9 czerwca 2015 roku odbył się IX Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy przyrodniczo - ekologicznej wśród uczniów, zainteresowanie ich problematyką ochrony przyrody, zwrócenie uwagi na stan środowiska oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania zagrożeń dla środowiska życia człowieka, roślin i zwierząt, wskazanie sposobów zapobiegania tym zagrożeniom, a także zwrócenie uwagi na piękno przyrody. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Gabriela Banach, Marlena Nocek i Julia Nowak, które uzyskały wysokie wyniki w tym konkursie:

2 miejsce - Marlena Nocek, klasa 5b,

3 miejsce - Gabriela Banach, klasa 6b,