Warsztaty literackie "Dzieci z Krainy Niesnu"

21 września 2015r uczennice naszej szkoły: Anna Bodek, Gabriela Dębiak, Martyna Madejczyk, Anita Reczek, Julia Szarek uczestniczyły w warsztatach literackich „Dzieci z Krainy Niesnu” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Inspiracją do zorganizowania spotkania była książka Joanny Preisner i Jakuba Bogusza  „Dzieciaki z Krainy Niesnu - Tajemnica Strażnika” .

Książka skierowana jest do młodych czytelników. Porusza ważny problem tolerancji. Amelka, bohaterka książki, uświadamia szkolnym kolegom, że „inny” wcale nie znaczy gorszy. Do tajemniczej krainy znajdują wejście dzieciaki, mające problem z zasypianiem.

Pani J. Preisner - współautorka książki - ciekawą opowieścią o Krainie Niesnu, przeniosła dziecięce umysły w świat wyobraźni i uwolniła ich twórczą kreatywność. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zabawach, a potem realizowały swoje marzenia, tworząc własną krainę przy pomocy kolorowych kredek.

Wszystkie dzieci pragną być szczęśliwe, a my dorośli powinniśmy im w tym pomóc. Ciekawa książka, rozmowy, spotkania, pomagają i uczą tak żyć, by dawać radość innym.

Anna Madejczyk