V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 25 września 2015 r.

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przyłączyli się do świętowania „V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”- bezpłatnej akcji, która odbywa się corocznie w ostatni piątek września. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski założyciel Wydawnictwa WKM Rachmistrz. Celem akcji jest zabawowa forma uczenia się matematyki. Główne motto „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem  przygotowywali ciekawe plakaty, pozwalające szybciej zapamiętać tabliczkę mnożenia, które zostały rozwieszone na korytarzach  naszej szkoły. Grupy uczniów z klas VI i V,  będące w specjalnych komisjach, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia zainteresowanych uczniów poprzez gry dydaktyczne, puzzle, tablice z piktogramami, matematyczne łamigłówki, sudoku itp.  Dodatkowo komisja w składzie Klaudia Grzyb, Martyna Szczyrba, Maja Kwaśny, Jakub Lis i Radosław Reczek przygotowali  zabawne rebusy, rymowanki i turnieje międzyklasowe dla klas; czwartej, piątych, szóstych w którym lepszą znajomością tabliczki mnożenia wykazała się klasa szósta. Dodatkowo uczniowie mogli spróbować własnych sił ćwicząc w programie multimedialnym dostosowanym do różnego poziomu znajomości tabliczki mnożenia, który wzbudził w uczniach dużo pozytywnych emocji. Uczniowie, którzy mieli jakiekolwiek trudności z  zapamiętaniem tabliczki mnożenia mogli nauczyć się jej na palcach.  Zabawa w sprawdzanie znajomości tabliczki mnożenia starszym i młodszym kolegom oraz nauczycielom sprawiła olbrzymią frajdę. Mamy nadzieję, że będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Lucyna Nocek

Marta Rak