Internetowy Teatr TVP dla szkół /spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi”

23 września 2015 r. po wakacyjnej przerwie rozpoczęła się kolejna edycja Internetowego Teatru TVP dla szkół. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów z Teatru J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwszoklasiści dzięki połączeniu internetowemu przenieśli się w świat jednej z najpiękniejszych polskich baśni. Poznali historię Marysi i krasnoludków, które każdego roku wychodzą spod ziemi, by pomagać ludziom. Ponadto zobaczyli, jak wygląda królestwo rządzone przez króla Błystka oraz podziwiali piękny pałac potężnej królowej Tatry.

Barwna, pełna przygód opowieść o przyjaźni i  miłosierdziu z zachowaniem ówczesnego języka spodobała się młodym widzom.

Twórcy przedstawienia:

Reżyseria: Jan Tomaszewicz

Scenariusz i adaptacja: Jan Tomaszewicz

Scenografia: Tatiana Kwiatkowska

Choreografia: Tomasz Tworkowski

Muzyka:  Marek Zalewski, Paweł Czyrka

Obsada: Marta Karmowska, Beata Chorążkiewicz, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Teresa Lisowska- Gałła, Anna Łaniewska, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Bożena Pomykała-Kukorowska, Joanna Rossa, Bartosz Bandura, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Krzysztof Tuchalski, Iwona Hauba.

Dorota Kita

Anna Madejczyk