Pasowanie pierwszoklasistów R/sz 2015-2016

Dnia 7 października 2015 r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pana mgra Wiesława Marcisza, który powitał uczniów, nauczycieli, rodziców oraz dyrektora Publicznego Gimnazjum w Brzyskach. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz muzyczne. Dziewczynki przedstawiły układ taneczny ze wstążką. Ciekawym akcentem było wcielenie się uczniów w role bohaterów znanej bajki o smerfach. Piękne stroje, atrybuty bajkowych postaci, dialogi bohaterów oraz żarty smerfa Zgrywusa wywołały uśmiech na twarzach zgromadzonych.

Kiedy nadszedł czas ślubowania i pasowania na ucznia, pierwszoklasiści przyrzekli na sztandar – symbol tradycji i chluby naszej szkoły, że uczynią wszystko, aby być dobrymi uczniami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wychowawczynie klas pierwszych wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Na zakończenie uroczystości ks. Tomasz Mężyk pobłogosławił uczniów i poświęcił ich tornistry.

Dorota Kita

Agnieszka Madejczyk