Energetyczny Autobus

W dniu 15 października 2015 roku uczniowie klas VI z naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanym przez Urząd Gminy w Brzyskach spotkaniu pod hasłem "Zmień klimat na lepszy", które odbyło się w specjalnym autobusie energetycznym. Celem zajęć prowadzonych przez panie ekspertki z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. było zachęcenie uczniów do podejmowania działań w swoim najbliższym otoczeniu, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego i oszczędzanie energii, ponieważ są to jedne z najważniejszych czynników mających wpływ na nasz klimat. Działania te nie wymagają dużego wysiłku, skupiają się one wokół zmiany naszych codziennych nawyków, takich jak: oszczędzanie energii  elektrycznej, wody i oszczędnym gospodarowaniu surowcami naturalnymi.

Zmiany klimatyczne objawiają się coraz częściej występującymi ekstremalnymi  warunkami pogodowymi. Przyczyną tego jest coraz bardziej agresywna ingerencja cywilizacji w naturę.  Aby ochronić  nasz świat, sami musimy zadbać o miejsce, w którym żyjemy.

Elżbieta Fundakowska,  Marta Rak