Wycieczka do Rzeszowa

8 października 2013 roku w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność podziwiać widowisko baletowe „Romeo i Julia”. Wycieczkę zorganizowano dla uczniów klas IV – VI. Większość jej uczestników to nowicjusze, którzy z pewną obawą oczekiwali  na wyjazd i na pierwsze spotkanie z taką formą rozrywki. Jednak pobyt w filharmonii był dla wszystkich niezwykłym przeżyciem. Uczniowie z wielkim entuzjazmem i wzruszeniem oklaskiwali występ młodych tancerzy. Dużo radości dostarczył dzieciom pokaz fontanny multimedialnej. Dla nielicznych był to nawet „mokry pokaz”, bo nie potrafili oprzeć się tryskającym strumieniom wody. Przed wyjazdem z Rzeszowa zatrzymaliśmy się w Parku Papieskim na błoniach przy katedrze, który pięknie prezentował się w jesienne popołudnie . Tutaj uczniowie mogli odpocząć na świeżym powietrzu w otoczeniu kompozycji kwiatowych, żywopłotów, krzewów i drzew. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Brzysk. Ten dzień dostarczył nam niepowtarzalnych wrażeń i na długo zapisze się w naszych sercach.

Jadwiga Żółtek