Spotkanie z misjonarką, Panią Anną Burkiewicz

24 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z misjonarką, panią Anną Burkiewicz. Pani Anna pięć lat spędziła w wiosce dla trędowatych w Peru. Pracowała jako katechetka, uczyła zarówno dzieci, jak i dorosłych, przygotowywała do sakramentów, pomagała potrzebującym.

W czasie spotkania zorganizowanego dla uczniów klas IV – VI pani Anna w ciekawy sposób opowiedziała o swoim pobycie w tak odległym i odmiennym kulturowo kraju jak Peru. Przybliżyła uczniom zwyczaje i warunki życia Indian. Uczniowie mogli przymierzyć stroje i ozdoby przywiezione z Ameryki Południowej, dowiedzieć się, jak powstają ubrania, biżuteria i  różne ozdoby często wykonywane także przez osoby trędowate. Wszyscy z  uwagą słuchali opowieści, np. o piraniach, o rybie, która ma na głowie kamienie czy spotkaniu z jaguarem. Pani Burkiewicz pokazała uczniom skóry węży, ozdoby używane przez Indian do tańca, pięknie haftowane makatki oraz inne bardzo ciekawe pamiątki  przywiezione z podróży. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać modlitwy w języku hiszpańskim.

Na zakończenie pani Anna zachęciła uczniów, aby tak jak ona, zawsze mieli marzenia i dążyli do ich realizacji. Pan dyrektor Wiesław Marcisz i zastępca dyrektora - pani Agata Delikat podziękowali naszemu gościowi za podzielenie się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z pobytu na misji.

Agnieszka Madejczyk

Marta Rak