Powiatowy Konkurs „Ptak – mój przyjaciel” - MDK Jasło

Dnia 10. 12. 2013 roku,  w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle  odbyło się uroczyste wręczenie nagród  za udział w konkursie plastyczno -  fotograficznym, w ramach projektu „Dbam o mój świat – ptak  mój przyjaciel”. Celem konkursu było inspirowanie twórczości artystycznej dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na piękno otaczającego środowiska, którego elementem są ptaki oraz zachęcenie do odkrywania bogactwa i piękna przyrody powiatu jasielskiego.

Na liście zwycięzców znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły. W konkursie fotograficznym, w kategorii wiekowej klas IV – VI, pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy Va – Gabriela Kwaśny, a w konkursie plastycznym, w kategorii wiekowej klas I – III, trzecie miejsce zajęła uczennica klasy III b – Patrycja Lisowska.  W nagrodę otrzymały dyplomy, książki i kalendarze o tematyce przyrodniczej. Wysłuchały również ciekawej prelekcji na temat: „Sowy w  Polsce”, którą wygłosił pan Sławomir Czyżowicz – ornitolog, inż. leśnik.

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie a nie znaleźli się na liście zwycięzców otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Małgorzata Przewoźnik