„Wady postawy u dzieci i sposoby ich zapobiegania” - spotkanie profilaktyczne

Dnia 3 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów klasy IV z mgr fizjoterapii – panią Elżbietą Kras, nauczycielem Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z prawidłową postawą ciała, z najczęściej występującymi wadami postawy u dzieci oraz konsekwencjami niewłaściwego trybu życia np. siedzenie w pozycji zgarbionej przy komputerze i w czasie odrabiania zadań domowych. Pani Elżbieta pokazała też dzieciom ćwiczenia, które należy systematycznie wykonywać, aby zapobiegać wadom postawy.

Uczniowie wspólnie sprawdzal, czy mają prawidłowo dobrane plecaki do swojej sylwetki i wzrostu. Podsumowując wszyscy stwierdzili, że ruch na świeżym powietrzu jest najlepszym sposobem na zapobieganie wadom postawy i bólom kręgosłupa w przyszłości.

Marta Rak