Spotkanie z pszczelarzem

Dnia 9.10.2013r. w Szkole Podstawowej w Brzyskach odbyło się spotkanie z mistrzem pszczelarstwa - Panem Aleksandrem Rębaczem. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I - III wraz ze swoimi wychowawcami. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się wileu ciekawych rzeczy    o życiu pszczół, pracy pszczelarzy i o powstawaniu miodu, którego cenne właściwości lecznicze znane są od wielu lat. Zobaczyli także jak wygląda wnętrze ula i w jaki sposób układane są w nim ramki. Mieli też okazję obejrzeć żywe pszczoły, spróbować pysznego miodu i własnoręćznie wykonać świeczkę. Na pamiątkę spotkania otrzymali symboliczny słoiczek miodu z pasieki "Boża iskierka". Uczniowie uczestniczący w spotkaniu wykazali duże zainteresowanie tematem, wzbogacili swoją wiedzę i doświadczenie, z zdobytymi przeżyciami       i wiadomościami obiecali podzielić się z nieobecnymi kolegami i koleżankami.

Małgorzata Przewoźnik