Audycja muzyczna – „Instrumenty dęte”

W dniu 11.03.2016r. gościliśmy w naszej szkole absolwentów wydziału muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Młodzi muzycy organizują dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli audycje muzyczne, których celem jest wzbudzenie pasji do muzyki, nauka poprzez zabawę i utrwalenie treści przyswajanych przez uczniów w trakcie zajęć lekcyjnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych, którzy w bieżącym roku szkolnym omawiali grupy instrumentów dętych.

Młodzież miała okazję poznać instrumenty dęte poprzez bezpośredni kontakt z nimi, a muzyka grana na żywo pozwoliła zapoznać się z ich brzmieniem. Muzycy w prosty, przystępny i ciekawy sposób przybliżyli uczniom podstawowe informacje i terminy związane z tą grupą instrumentów.

Agata Delikat