Międzygrupowy Konkurs Plastyczny – „ Wiosna wokół nas”

„ Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.”

W dniu 31.03.2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w Międzygrupowym Konkursie Plastycznym – „ Wiosna wokół nas”Celem konkursu było wyrażanie za pomocą działań plastycznych własnych obserwacji i wiedzy o świecie przyrodniczym, rozwijanie inwencji twórczej dzieci, promowanie zdolności plastycznych dzieci oraz  integracja grup przedszkolnych.

Podczas konkursu bardzo istotna była samodzielność dziecka, a także radość płynąca z możliwości tworzenia czegoś nowego – indywidualnego i wyjątkowego.

W wykonanie prac plastycznych dzieci  włożyły dużo trudu, wysiłku oraz wyobraźni. Prawdziwej wiosny jeszcze nie widać, jednak dzieci zostały wcześniej zapoznane podczas przerabianej tematyki z charakterystycznymi cechami tej pory roku. Poznały pierwsze wiosenne kwiaty, powracające na wiosnę ptaki, podczas spacerów obserwowały budzącą się do życia przyrodę.

Bazując na swoich wiadomościach, obserwacjach oraz wyobraźni stworzyły piękne prace plastyczne. Wiedząc jak ważne jest dla dzieci docenianie ich pracy, laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami.

Wytypowanie zwycięzców było trudnym zadaniem dla jury konkursu w składzie: pani Agata Delikat, pani Małgorzata Przewoźnik oraz pani Anna Sypień.

Wśród laureatów znaleźli się:

Grupa dzieci młodszych (3,4- latki)

I miejsce: Gabriela Szarek

II miejsce: Lena Pogorzelska

III miejsce: Jakub Dziedzic

Grupa 0a (5-latki)

I miejsce: Bartłomiej Kuk

II miejsce: Julia Bokota

III miejsce: Aleksandra Czopor

Grupa 0b (5-latki)

I miejsce: Milena Maguda

II miejsce: Kamil Prędki

III miejsce: Marlena Bożek

Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni.

Kolorowe i pełne wyobraźni prace uczestników konkursu można oglądać na wystawie zorganizowanej w szkole.

Organizatorzy:

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych