XIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych ,, English is easy’’

W dniu   23    marca 2016r.    dwoje  uczniów naszej szkoły : Klaudia Grzyb i Jakub Madejczyk   wzięło  udział w XIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych ,, English is easy’’ , który odbył się w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 53 uczniów ze szkół  powiatu jasielskiego.

Jakub  Madejczyk -   uczeń klasy VI a   zdobył     IV     miejsce   i uzyskał tytuł Laureata

Klaudia Grzyb zajęła 17 miejsce.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI szkół podstawowych z powiatu jasielskiego zainteresowanych językiem angielskim oraz pogłębianiem swojej wiedzy językowej.Głównym celem konkursu „English is easy” jest sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie angielskiego słownictwa i zwrotów leksykalnych. Materiał obejmuje czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki, przysłówki, przyimki angielskie oraz podstawowe związki frazeologiczne. Konkurs składał się z różnorodnych ćwiczeń, takich jak testy wyboru, testy z lukami, słowotwórstwo – tworzenie wyrazów pochodnych, kategoryzowanie, dopasowywanie, odnajdywanie ukrytych wyrazów, podawanie wyrazów przeciwnych lub bliskoznacznych.

Barzdzo cieszymy się z sukcesu naszych wspaniałych uczniów oraz serdecznie gratulujemy Jakubowi tytułu laureata i Klaudii osiągnięcia wysokiego wyniku.  Życzymy dalszych sukcesów.

Teresa Biernacka