Konkurs ekologiczny dla 3,4 - latków " Woda, słońce, powietrze, las - bardzo kochamy was " - żyj z przyrodą w zgodzie

Ekologia- słowo znane,

w całym świecie powtarzane,

znaczy by nie było śmieci

i świat czysty miały dzieci.

Kto chce chronić środowisko,

musi o nim wiedzieć wszystko.

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem, dlatego szacunku do niej powinniśmy uczyć się już od najmłodszych lat. Treści przyrodnicze i ekologiczne realizowane w miesiącu kwietniu stały się podstawą do rozbudzania aktywności poznawczej dzieci, poszerzania zakresu doświadczeń, nabywania nowych wiadomości i sprawności.

Do udziału w konkursie ekologicznym w dniu 21.04.2016r. przystąpiły wszystkie przedszkolaki z grupy 3,4-latków;

- przygotowały ilustracje o tematyce ekologiczno-przyrodniczej,

- rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe,

- segregowały odpady do pojemników,

- wrzucały piłką z papieru do kosza „ rzut ekologiczny”,

- rozpoznawały głosy leśnych zwierząt,

-- rzucały piłką do ekologicznych kręgli (butelek plastikowych), rozszyfrowywały labirynty,

- udzielały odpowiedzi na pytania.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem.

Edukacja ekologiczna jest nierozłącznie związana z działalnością promującą zdrowy styl życia. Dzieci od najmłodszych lat muszą być świadome, że niszcząc kartki zubożają lasy, że śmieci należy segregować, że myjąc zęby należy zakręcić kran oszczędzając wodę itp. Aby osiągnąć pozytywne rezultaty w działalności ekologicznej należy dzieciom stwarzać okazję do: obserwowania i oglądania, poznawania i przeżywania, doświadczania i badania, wypowiadania się oraz działania i tworzenia.

Jolanta Piekarz

Magdalena Kuk