Ziemia pełna słońca

W dniu 22 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzień ten ustalony został po to, by przypominać ludziom, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, że każdy człowiek, a także każde zwierzę, każda roślina powinny mieć swoje miejsce na Ziemi. My musimy dbać o to, aby życie na Ziemi mogło istnieć jeszcze przez wiele miliardów lat, tak jak istniało i istnieje dziś. Wszyscy chcemy żyć w zdrowym i czystym środowisku.  Przyroda zachwyca nas swoim pięknem, ale z dnia na dzień jest coraz bardziej zagrożona. Nie radzi sobie z nieprzyjaznymi zachowaniami wielu z nas w domu, w szkole, na ulicy, w lesie. Możemy to zmienić! Program artystyczny został przygotowany przez dzieci i młodzież z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwali opiekunowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum: Agata Delikat, Kazimiera Gadzała, Marta Rak, Tomasz Trznadel, Elżbieta Dziedzic i Alicja Bochnia - Tomasik.

Marta Rak